A Totalfilm ismét összeállított egy vicces listát, a szerintük 15 legrosszabb fegyverről, ami csak megjelent egy filmben. Akik már nyálcsorgatva várták, hogy ezen apropóból alázhassanak minket, mert leközöljük, azoknak eljött a kánaán. Ezen a ponton hívom fel a figyelmet, hogy nem feltétlenül egyezik az alfától omegáig szerkesztőségének a véleménye a Totalfilmes stáb véleményével, ez meg is nyilvánul azzal, hogy eleve csak tízet jelenítünk meg. Egyszerűen csak leközöljük a cikket, és még csak nem is szó szerint, mert ilyenek vagyunk, ráadásul ki is hagyunk belőle dolgokat meg hozzá is költünk. Botrányos! Tom Selleck legyen veletek!
Első versenyzőnk az időjárás gép. A '98-as Avengersben (Bosszúállók) jelent meg, melyben Sean Connery skót díszöltözetben köcsögösködik egy időjárást befolyásolni képes géppel. A leggagyibb az egészben, hogy de Wynter grófnak hívják, és még sir titulussal is rendelkezik. A jó öreg Seannak legalább megadatott, hogy szülőföldje népviseletében mutatkozhasson egy filmben. Egyébként felbukkant még Uma Thurman és Ralph Fiennes is, szóval szinte érthetetlen, hogy miképpen voltak képesek a film készítői meggyőzni ilyen nagy színészeket, hogy részt vegyenek ebben az idétlen förmedvényben.
(D)Evolúciós puska. Hát ez kifejezetten hülyén hangzik. A baj az, hogy olyan is, méghozzá a kilencvenes évek egyik leggagyibb filmjében, a Super Mario Bros-ban tűnik fel, melyben Bob Hoskins alakítja a pocakos Mario-t, John Leguizamo a testvére, Luigi, a főgenyó pedig az érdekes fejű Dennis Hopper. A szóban forgó fegyver képes a kiválasztott célszemélyt két másodperc alatt visszalőni az evolúció szent idővonalán, értsd egy csimpánz lesz belőle. Ez annyira durva, hogy szinte szavakat sem találunk.
Sean Connery filmjei úgy látszik vonzzák a furcsa fegyvereket, a '64-es James Bondban, ami Goldfinger névre hallgat, például egy keménykalapos csóka ellen küzd, aki képes acélkarimájú kalapjával szobrokat lefejezni, nők nyakát eltörni, és magát Bondot is irgalmatlan távolságból kiütni. A polgári demokrácia jelképe úgy látszik Hawaii-on is virágzott, ugyanis ellenfelét a z amerikai szigetről származó Harold Sakata alakította.
Végre Schwarzenegger is előkerül, nem is kellett olyan sokat várnunk rá. Naná, hogy a '96-os Végképp eltörölni rail gunja a téma. Graz büszkesége simán fél kézzel megtartja a bazi nagy eszközöket, mert így egyből kettővel tud lőni. Erről a kisebb gépágyúról tudni kell, hogy egy elektromágneses fegyver, ami olyan sebes lövedékeket lő ki, amik elrepítik az áldozatokat, ám a konténerek például azonnal robbannak. Ebben nem nagyon van logika, viszont bőven élvezni tudtuk, ahogy Arni bá' élőben Quake-Unrealezett.
Gimnáziumi időszakunk kedvenc futurisztikus eszköze a hánytatóbot volt. Ez a trükkös kis pálca a 2002 Különvéleményben tűnt fel, és az volt a jellemzője, hogy a helyi rendőrség így tette harcképtelenné a renitens bűnözőket. Egy aprócska érintés vele, és máris sugárban jön a gyomortartalom a szájon át. Aztán meg lehet keresgélni a sárgarépát... Tom Cruise volt a főszereplő egyébként a filmben, és abban a jelenetben, amikor meghánytatja az őt elfogni próbáló katonát, akkor mindenki hangosan kacagott a moziban emlékeim szerint.
Gary Oldman és a ZF-1. A legendás Ötödik elem valószínűleg nem erről marad emlékezetes, sokkal inkább az operás jelenetről, ám a jövőbeli emo-Adolf Oldman legalább 6in1 fegyvere sem semmi, amikor prezentálja a röfögő ork-lényeknek. A célkövetős rakétavetős, szögbelövős, hálókivetős, lángszórós és lefagyasztós csoda sem tudta azonban megakadályozni, hogy Bruce Willis megszokottan nyúzott fejével az útjába álljon, és sikerült megmenteni Milla Jovovich-ot is.
A Totalfilm itt egy bizonyos csontkarddal folytatja, ám mi haladunk tovább, mert nem bírunk várni a felcsigázottságtól, ami ezután jön. Rögtön egy idei műalkotás, a G.I. Joe: Rise of the Cobra nanobotjai, amik szuperintelligens módon elrágcsálják a fémet, szaporodnak, mint a húsvétik, és persze gombnyomásra inaktiválódnak. Az Eiffel-torony például áldozatul esett ezeknek a kis nyomorultaknak, mi több, rögtön az első helyen vérzett el a fémek vs. botok harcban.
A törvényadó pisztolyok a Dredd bíróban tűntek fel, ahol a kilencvenes évek másik nagy bikája, a rezzenéstelen arcú Sly Stallone tette tiszteletét. A fegyverről tudni kell, hogy DNS-lokkolt, azaz csak a tulajdonos bíró alkalmazhatja. DNS-kódolás van ám a lövedékekben is, és persze ez is különféle cuccokat tud kilőni, méghozzá akár három mérföld távolságra is. Elképesztő!
1984-et írtunk, amikor még Tom Sellecknek erősen és feketén burjánzott a bajsza, és felvette rendőrként a harcot a gonosszal, aki kifejlesztette a hőkövető töltényeket. Az elszabadult robotok világában nyilván csak a mi Magnumunk tudja megállítani és ártalmatlanná tenni ezt a kegyetlen hidegvérű őrültet. Ha valaki kíváncsi a részletekre, akkor keressen a Runaway című filmre erre-arra, és lenyűgöző dolgokat fog látni.
A Beverly Hills-i zsaru 3-ban ismerhetjük meg az Annihilátor 2000-et. Ez a szupermasina tökéletesen megfelel a 90-es évek követelményeinek. Egyszerre rádiótelefon, faxgép és mikrohullámú sütő. Éjjellátó mód, mikroprocesszor, verbális irányíthatóság, CD lejátszó, FM-rádió, és hangrögzítő. Ja és persze bazi nagy puska. Eddie Murphy pedig egészen ügyesen kezelte ahhoz képest, hogy először fogta kézben, bár ez a fegyver fárasztósági mutatóját nem enyhíti, máglyára vele, mindenképpen!
Erőteljes ugrással befejezzük a listát, és ezen a ponton adunk hangot annak, hogy szerintünk a fénykard nem is gagyi. A fénykard kultikus, jópofa hangja van, és generációk nőttek fel rajta, így ehhez a listához semmiképpen sincs köze. Ellenben legendás ütközeteket vívtak már velük a Star Wars saga, és minden jedinek más színű, saját építésű fegyvere van. Vader vörös szablyája felejthetetlen, mint ahogy a Baljós árnyakban Darth Maul dupla vörös fénykardja is hasonlóan kultikussá vált.